0
Ваше місто:
Примірочна
0
Ваша примірочна
Мова сайту:

Тканини і догляд за ними

Ткани різних видів потребують правильного догляду. Завдяки цьому вони ще довго не втрачають зовнішньої привабливості та зберігають свої властивості. Кожна тканина відрізняється своєю структурою та іншими характеристиками. Знаючи ці різниці, одяг та інші вироби можна купувати, не переживаючи за те, що вони швидко вийдуть з ладу.

Ткани: види та властивості 

  • Віскоза - ця тканина відрізняється м'яким волокном, яке приємне на дотик та має підвищену інтенсивність кольору. Поверхня трохи блискуча. Завдяки добрій повітропроникності віскоза в спекотну погоду створює відчуття прохолоди. Кольорова інтенсивність цієї тканини дозволяє виготовляти одяг з яскравими та насиченими малюнками, візерунками.
  • Вельвет - тканина помірно еластична, приємна на дотик та виглядає просто шикарно. Також вельвет має високу міцність, завдяки чому стійкий до тертя, подряпин та зносу. У складі цієї тканини входять поліестер та бавовна. Вироби з вельвету добре зберігають форму та комфортні у носінні. Тканина славиться своєю тривалістю. Часто використовується для пошиття концертного одягу, суконь та дитячого одягу.
  • Велсофт - дуже м'яка та тепла тканина, за властивостями та зовнішнім виглядом нагадує мех. Структура вельсофту складається з багатьох тонких ворсинок поліестеру. Завдяки переплетенню цих волокон тканина утворює повітряні порожнини, які чудово утримують тепло. Тканина не мнеться, швидко сохне, добре тримає форму. При дотику викликає приємні відчуття шовковистості. Велсофт має гіпоалергенні властивості та стійкий до бактерій. Тканина не потребує прасування і не звужується після прання. Незважаючи на наявність поліестеру в складі, ця тканина абсолютно безпечна для маленьких дітей.
  • Інтерлок - цей вид тканини, в основі якого лежить бавовна, належить до натуральних, але іноді може бути виготовлений з додаванням синтетики. Особливості переплетення волокон допомагають виробам з інтерлоку не розтягуватися та зберігати форму. Тканина гіпоалергенна, пропускає повітря, майже не мнеться. Крім того, інтерлок не піддається звуженню після прання.
  • Кулір - особливістю куліру (кулірки) є візерунок плетіння, який з лицьового боку нагадує косички, а з зворотного схожий на цегляну кладку. Тканина виготовляється з 100% бавовни. Іноді в склад додають еластан, щоб виріб не дуже зминався. Кулір - хороший вибір для власників чутливої шкіри. Однак після прання одяг з цієї тканини може розтягнутися або дати звуження.
  • Махра - іншою назвою махри є фроте. Поверхня цієї тканини рельєфна та повітряна. Це відбувається внаслідок витягування петель слабко натягнутої нитки назовні. Така структура фроте робить її дуже м'якою та теплою. Махра чудово вбирає вологу, утримує форму та довго зберігає яскравість кольору, тому часто використовується для виготовлення постільної білизни або банних халатів.
  • Мультиріп - тонка тканина з сітчастим візерунком. Майже прозора, повітряна. Часто використовується при виготовленні дитячого одягу, який безпосередньо торкається до тіла малюка. Досить міцна.
  • Рібана - еластична тканина, часто використовується при виготовленні піжам, комплектів для немовлят. Виготовлена з натуральної бавовни. Якщо рібана застосовується в верхньому одязі, светрах, гольфах і т.д., то в її склад додають еластан.
  • Рубчик - до тканин, які називають словом "рубчик", відносять поплін, репс, діагональ, вельвет та інші. Особливістю такої структури є поверхня полотна з випуклими смужками (рубчиками).
  • Футер - трикотажна тканина на основі бавовняної нитки. З лицьового боку футер має гладку поверхню, а з зворотної частини виконана з начосом. Тканину поділяють на: ● двониточну; ● триниточну. Двунитка належить до тканин з попарним переплетінням волокон. Тринітка більш щільна. Як додаткову нитку часто використовують поліестер.
  • Фулікра - популярна тканина в виробництві одягу для дітей. Еластична і пружна, не закручується. Поверхня полотна має однакову структуру як з лицьового, так і з зворотного боку. На 95% складається з бавовни.

Правильний догляд за тканинами

  • Віскоза - тканину можна легко прати в ручному або машинному режимі. Рекомендована температура води - 30-40°С. Проте віскозу не слід вижимати та викручувати, особливо в центрифузі, оскільки це може призвести до розтягування виробу з часом. Краще висушувати ще вологі речі. Для прасування необхідно використовувати режим "шовк" та прасувати віскозу через вологу тканину. Вироби з цього матеріалу можна передавати на хімчистку.
  • Вельвет - вироби з вельвету можна прати ручною або машинною стиркою у режимі "делікатний". При цьому не рекомендується додавати відбілювачі та інші сильнодіючі хімічні речовини. Вижимання в центрифузі допустиме, але тканину не слід викручувати руками. Прасувати речі з вельвету не потрібно. Також вироби легко чистяться щіткою.
  • Велсофт - дана тканина не дуже примхлива у догляді. Вироби з велсофту можна прати як у машинці, так і вручну. Єдине обмеження - температура води не повинна перевищувати 40°С. Віджимання в центрифузі велсофт добре переносить. Якщо потрібно прасувати річ, то це рекомендують робити, налаштувавши праску на режим "шовк".
  • Інтерлок - прають на делікатному режимі (до 30°С) та вижимають в центрифузі на низьких обертах. При пранні у гарячій воді виріб може дати звуження. Завдяки правильному догляду речі не линяють та служать набагато довше. Однак краще все ж прати вироби з інтерлоку вручну. Так вони не будуть кошлатитися. Слід також уникати використання відбілювачів.
  • Кулір - для даної тканини застосовують такі ж вимоги, як і для попередніх. Рекомендується ручне прання або прання в машинці, але на делікатному режимі. Температура води не повинна перевищувати 40°С.
  • Махра - махрові вироби слід прати при температурі до 40°С. Однак їх можна вижимати в центрифузі на великих обертах. Це допоможе якісно відмити, наприклад, рушники та халати, оскільки вони є засобами індивідуального використання, а отже, потребують ретельної очистки. Під час прання краще використовувати рідкі порошки. Махра не потребує прасування.
  • Мультиріп - цей вид тканини не боїться високих температур і підходить як для машинного, так і для ручного прання. Не слід користуватися вижиманням руками, інакше це може призвести до порушення форми і структури виробу. Рекомендується використовувати віджим в центрифузі пральної машини.
  • Рібана - 100% бавовняну рібану не можна прати при високій температурі. Нагрівання води можливе максимум до 40°С. Якщо у рібани присутня лайкра, то прання повинно бути ще більш лагідним, а використання відбілювачів - шкідливим для тканини. Тканина не переносить тривалого впливу прямих сонячних променів.
  • Рубчик - догляд за тканинами, виготовленими рубчиком, залежить від їх складу. Деякі з легкістю переносять машинне прання, а інші потребують виключно ручного прання і псуються внаслідок вижимання в центрифузі. Тому уважно прочитайте склад рубчикової тканини перед тим, як прати і прасувати придбану річ.
  • Футер - одяг, виготовлений з футера, на основі якого застосовується бавовняна нитка, після прання неодмінно звужується. Для цієї тканини підходить прання в машині при температурі від 30 до 40 градусів Цельсія. Наявність поліестера або лайкри робить вироби з футера більш витривалими. Також вони не звужуються після прання. Така тканина чудово підходить для виготовлення спортивних костюмів.
  • Фулікра - на основі даної тканини застосовується 100% бавовна. Тому вироби з фулікри потребують стандартного догляду, рекомендованого для всіх видів бавовняних тканин.